Betonavimo darbai

Betonavimo darbai atliekami šia seka: į statybos aikštelę „Kriaušėmis“ atvežtas ir su reikiamo galingumo siurbliu betonas išpilamas į iš anksto paruoštas vietas. Vietos paruošiamos naudojant klojinių sistemas.  UAB „Rangon“ įsigijusi klojinių komplektus pamatams, kolonoms ir perdangais, sugeba atlikti visą pastato iš gelžbetonio statybos procesą nuo pamatų iki stogo.
Dirbant reikia atsižvelgti į aplinkos temperatūros įtaką cemento rišimuisi. Paklotas mišinys turi būti gerai sutankintas visame tūryje, aplink armatūros strypus ir formos kampuose, kad neliktų kavernų ir tuštymių; kai naudojami vibratoriai, vibruojama, kol mišinys visiškai sutankėja; vibruojant vengiama sluoksniavimosi, skysčio ištekėjimo, armatūros padėties pakitimo arba formų pažeidimo;

Skirtingoms konstrukcijoms betonuoti, naudojami skirtingų klasių betonai. Žiemą betono mišinį geriausia transportuoti automobilinėmis betono maišyklėmis, kad jis neatšaltų. Prieš klojant betono mišinį žiemą (darbus galimi atlikti visus kalendorinius metus, todėl įsigyjama technika greičiau atsipirks) nuo klojinių būtina nuvalyti sniegą ir ledą ir juos pašildyti iki teigiamos temperatūros. Būtina betono mišinį pakloti ir sutankinti, kol jis nepradėjo rištis, t.y. ne ilgiau kaip per 90 min. nuo jo pagaminimo. Sutankintas betonas turi būti nedelsiant uždengiamas skydais arba dembliais, kad neprarastų išsiskiriančios šilumos ir būtų užtikrintas betono stiprio augimas. Betono temperatūra pirmas 4 val. neturi nukristi žemiau +a0oC, ir negali būti žemesnė už 0oC, kol betonas pasieks 5 N/mm2 stiprį, kad nebijotų prešalimo. Norint pasiekti greitesnį betono stiprio augimą, reikia kietėjantį betoną šildyti (elektra, dujiniais degikliais, šiltu oru) iki 10-15oC temperatūros betono viduje. Betono temperatūros kitimas negali būti didesnis kaip 8oC/val., kad jis neišdžiūtų ir jame neatsirastų plyšių.

Įmonė įsigijusi dangų įrengimo technika betonavimui ir šlifuoto betono grindų įrengimui įvairių dydžių pramoniniuose, visuomeniniuose, gamybinės ir kitos paskirties objektuose: logistikos centruose, sandėliuose, gamyklose, prekybos centruose, automobilių stovėjimo, sporto aikštelėse ir kt.;

Moderniausios betono grindų įrengimo technikos kompleksas leidžia visus darbus atlikti daug kokybiškiau ir greičiau, klojant „Teraco” grindis, įrengiant grindis „vibro” būdu.