Renovacija

Daugelis žmonių kalba apie daugiabučių namų renovaciją. Vieni puikiai žino jos pliusus ir be jokių kalbų sutinka su bet kokiais būsto atnaujinimais, o kiti žmonės kateogriškai atmeta bet kokias iniciatyvias mintis apie namų renovavimą. Viena iš to priežaščių, tai žinių apie namų renovaciją trūkumas. Šiame straipsnyje mes pasistengsime Jums atskleisti didžiąją dalį namų renovacijos pliusų, kuriuos Jūs ateityje galėtumėte išdėstyti savo kaimynams.

Vienas iš didžiausių argumentų kodėl neverta atlikti būsto renovacijos yra tas, kad jos kaina yra gana didelė, o renovuojami būstai nebūna ypatingai vertingi. Iš tiesų, tokiu atveju renovaciją tiesiog būtina atlikti, kadangi apytiksliais skaičiavimais po renovacijos būsto vertė gali padidėti net ~20 tūkstančių litų. O kadangi visiems buto savininkams paskola bus padalyta taip, jog ji būtų praktiškai nepastebima, tai galvojant apie būsto pardavimą netolimoje ateityje renovacija tėra pliusas be jokių minusų.

Žadantiems būstą išlaikyti ir ilgesnį laiko tarpą, reikėtų paminėti žymiai mažesnius šildymo kaštus. Pačiu geriausiu atvėju įmonama suvartoti net 50% mažiau šilumos! Natūralu, kad tai yra pats geriausias įmonamas scenarijus ir realybė dažniausiai bus kitokia, tačiau kasmet šildymui išleisti nors 25% mažiau lėšų yra visiškai realu. Šis faktas turėtų būti gana svarbus turint omenyje, kad šildymo kainos ne pinga, o brangsta.

Be jokios abejonės į renovuotą namą žymiai lengviau pritraukti pirkėjų. Juk toks būstas atrodo žymiai gražiau, na, o grožis, kaip žinoma gali ženkliai padidinti būsto kainą. O jeigu žmonės susirūpina ir aplinka aplink būstą bei apsiima jos tvarkymu, vietovės vaizdas gali kardinaliai pasikeisti į gerąją pusę – taip, kad Jūs apsigalvotumėte ir nuspręstumėte likti savame būste.

Apskritai, jeigu namas yra tvarkingas, jam reikia žymiai mažiau remonto, ypač tai reikia paminėti kalbant apie stogą, kuris žiemą gali praleisti drėgmę ir retais atvėjais gadinti gyvenimą paskutiniųjų aukštų gyventojams. Vėlgi šis faktorius gana smarkiai įtakoja ne tik būsto kainą, bet ir laiko tarpą, per kurį Jūs jį parduosite.

Taip pat gana smarkiai prailgėja ir namo eksploatacijos laikas. Pagrindinė to priežastis – sustriprintos konstrukcijos, sutvarkyto silpnosios namo vietos. Tai gana svarbu senyvo amžiaus žmonėms, kuriems reikia pastovumo ir persikraustymai dėl prastos namo būklės jiems yra mažiausiai reikalingi.

Na, o pilnai sutvarkytas namas reiškia pakankamai nedideles išlaidas namo priežiūrai ateityje. Tad tai yra dar vienas dalykas, leisiantis Jums sutaupyti savo pinigų ateityje, ypač jeigu name žadate gyventi ilgai ilgai.

Visgi, turbūt svarbiausias renovacijos pranašumas yra sumažėjusi šildymo kaina. Kaip jau minėjome, geriausiu atvėjų galima sutaupyti net 50% lešų, kurias išleisdavote šildymo sąskaitai padengti. Vienas iš geriausių dalykų, tai yra reguliuojami radiatoriai. Su jais turėsite galimybę pasirinkti kiek stipriai kambarį apšildys kiekvienas radiatorius, o tai neleis švaistyti šilumos patalpose, kuriose jos tiesiog nereikia.

Tad namo renovacija yra tikrai sveikintinas dalykas, kuriam be jokios abejonės turėtų ryžtis visų būtų savininkai!