Daugiabučių namų renovacija

Paskutiniuoju metu Lietuvoje vis dažniau sklinda kalbos apie daugiabučių namų renovaciją. Ko reikia imtis, kad Jūsų name būtų pradėta vykdyti renovacija?

Pradžioje reikėtu įvertinti namo fizinę būklę. Būtina pasidomėti valstybės paramos galimybėmis bei preliminariomis renovacijos kainomis. Atliktus tai turėtų būti priimtas galutinis sprendimas dėl būsto renovacijos. Beje, daugeliui kyla klausimų, kas turėtų priimti sprendimą. Jis yra priimamas 50% + 1 principu, tad nesirūpinkite, jeigu kelios šeimos kategoriškai nesutinka su Jūsų pasiūlymu.

Toliau reikia sudaryti atnaujinimo projektą. Šiuo metu Jums reikės surasti kvalifikuotus specialistus, kurie įvertintų namo energetinį efektyvumą bei parengtų investicijų planą. Investicijų plano sandara priklausys nuo daugelio veiksnių, bet pagrinde jo rodmenis įtakos namo energinio naudingumo sertifikatas ir jo fizinės būklės įvertinimas.

Remiantis gautais duomenimis turėtų būti nustatyta preliminari atnaujinimo kaina bei atsipirkimo laikas, o šie duomenys turėtų būti naudingi sudarant finansavimo planą bei sužinant atsipirkimo laiką. Beje, namo renovacija atsiperka beveik visais atvejais, kadangi dalis sumos yra finansuojama iš „Jessica“ fondo.

Na, o gautis duomenys turėtų būti dar kartą aptarti su patalpų savininkais. Visiems sutikus, jie turėtų būti perduoti BETA . Šiai kompanijai patvirtinus renovacijos planą, visi namo gyventojai turi raštu patvirtinti planą, o tuomet gali būti pradėti ir renovacijos darbai.

Atlikus renovacijos darbus, BETA atvyksta į renovuojama objektą ir nustato ar buvo atlikti visi darbai numatyti investiciniame projekte. Jeigu rezultatai atitinka planą, savininkams yra suteikiama kompensacija, kurios dėka ženkliai sumažėja paskolos dydis.