Fasadų šiltinimas

Pradedant kalbėti apie fasadu šiltinimą reikia suprasti kas yra fasadas.

Fasadas – taip namo išorė. Praktiškai visuomet apie namo kokybę ir patvarumą yra sprendžiama iš jo fasado išvaizdos ir gana retai dėl to yra suklystama. Iš esmės šiandien yra ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą namo fasado tipą, antraip Jūsų naujai pastatytas namas bus iškarto pasmerktas tapti bjauriuoju ančiuku. Antra vertus, tinkamai viską subalansavus visus elementus, bet koks fasadas atrodys gražus. Tuomet svarbiausi lieka praktiniai sumetimai, kadangi aplinkos sąlygos gali būti išties reikšmingos renkantis jį.

Eidami pro komercinių pastatų kvartalus ar turtingų žmonių rezidencijas dažnai pastebėsite, jog tokiuose senesnės statybos pastatuose dominuoja marmurinė apdaila. Marmuras išties atrodo pakankamai prabangiai ir gėdos nepadarytų jokiam pastatui, bėda yra tame, kad dėl savo kainos jis tampa vis rečiau ir rečiau pastebimas naujuose pastatuose.
Vienas iš didžiausių marmuro minusų yra pakankamai greitas nusidėvėjimas. Ypatingai šį procesą lengvą pastebėti tose vietovėse, kur rūgštieji lietūs yra gana dažnas reiškinys.  Taip pat galime paminėti kainą bei gana sudėtingą montavimo procesą. Visgi marmurinis fasadas atrodys kaip niekas kitas solidžiai ir puikiai tiks rezidencijai ar kitam oficialiam pastatui.

Taip pat rinkoje gana populiarūs yra plytiniai fasadai, pasižymintis tuo, kad yra labai pigūs. Dėl didelio stilių pasirinkimo rinkoje šiandien galime išvysti tiek komercinių tiek privačių pastatų pastatytų iš paprasčiausių (arba stilizuotų) plytų. Taip pat plytos yra pakankamai patvari medžiaga, lengvai atsilaikanti prieš įvairius aplinkos veiksnius.

Plytų fasadas yra labai mėgstamas žmonių, todėl, kad jo remonto kaina yra labai pigi, o tai įtakoja paprastas remontas ir nebrangios medžiagos. Taip pat kaip didžiulį pliusą galime paminėti palyginti nesunkų graviravimą bei dažymą.

Savaime aišku kaip minusą ir galime paminėt tą paprastumą. Plytinis pastatas retai atrodys toks prabangus kaip marmurinis ar stiklinis, tad ieškantiems kažko, kas galėtų sukelti ypatingai pirmąjį įspūdį, reikėtų žvalgytis kitur.

Na, o stikliniai namai dažniausiai yra matomi komerciniuose dangoraižiuose. Šiam tikslui stiklinis fasadas išties tinka, kadangi jis atrodo gana moderniai. O geriausia yra tai, kad pasaulyje vis dažniau ir dažniau iškyla privatūs namai su stikliniu fasadu.

Toks fasadas yra labai geras, jeigu norite, kad į namus visuomet patektų daug saulės šviesos ir natūralios šilumos. Vasarą tai yra nepriekaištingas sprendimas, pastoviai žavėsiantis ne tik Jus, bet ir Jūsų svečius. Natūralu, kad žiemą tai nebus taip praktiška, kadangi per stiklą puikiai prasiskverbs šaltis, o tokį tokio fasado šiltinimas yra gana sunki užduotis.

Trumpai apibendrinus, galima pasakyti kad stiklinio fasado pliusai yra gana gera išvaizda, puikiai reprezentuosianti faktą, jog esate modernus žmogus, toks pasirinkimas leis Jums mėgautis puikiu oru šiltuoju metų laiku.
O kalbant apie minusus, galima paminėti gana daug priežiūros reikalaujančias medžiagas bei dideles šildymo išlaidas šaltuoju metų laiku.

Egzistuoja ir daugiau įvairių fasado rūšių, tačiau šiandieniai šie trys tipai yra patys populiariausi. Kaip jau minėjome, Jūsų pasirinkimą gana smarkiai įtakoti turėtų ne tik norai, bet ir finansai bei finansai padėtis, o šie du veiksniai dažnai būna stipresni už norus.